kpv
24 اسفند 1401 - 00:06

مازندران پرتقال شب عید ۱۶ استان را تامین کرده است

ساری- رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به آغاز عرضه میوه شب عید گفت: مازندران پرتقال شب عید ۱۶ استان کشور را تامین کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن عنایتی کلیجی سه شنبه شب در گفتگوی خبری صدا و سیما شبکه تبرستان با موضوع بررسی وضعیت بازار شب عید در مازندران گفت: از ماه‌ها قبل اقدام به برنامه ریزی برای اتخاذ تمهیدات لازم در جهت تأمین و توزیع کالاهای اساسی شهروندان مازندرانی و مسافران نوروزی کردیم.

وی ادامه داد: پرتقال ۱۶ استان کشور و برنج تمام کشور را از تولیدات این استان تأمین کردیم.

عنایتی ادامه داد: ذخیره سازی میوه شب عید در استان انجام شد و ۵۱ مرکز عرضه در سراسر استان دایر شد و شهروندان می‌توانند سیب و پرتقال تنظیم بازار را از این مراکز تأمین کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار کرد: پرتقال با قیمت ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان و سیب به قیمت ۲۸ هزار تومان در مراکز تعیین شده تنظیم بازار استان عرضه می‌شود.

این مسؤول اضافه کرد: نظارت‌ها در بازار باید افزایش پیدا کند و قیمت‌ها بر روی کالا درج شود و در معرض دید شهروندان قرار گیرد تا کنترل و نظارت به درستی انجام شود و در سطح هر شهرستان و مکان‌های پرتردد توزیع میوه‌های تنظیم بازار انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: دو هزار تن پرتقال در چند روز اخیر به میادین میوه و تره بار پایتخت ارسال خواهد شد و پرتقال استان تهران از مازندران تأمین خواهد شد.

عنایتی گفت: امروز ۱۱۵ تن مرغ و گوشت منجمد در استان توزیع کردیم و مشکلی در تأمین و توزیع نداریم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1093539