kpv
10 فروردین 1402 - 11:36

بیانیه پارلمان سوریه در چهل و هفتمین سالگرد «روز زمین»/ تاکید بر حمایت از آرمان فلسطین تا اخراج اشغالگران

پارلمان سوریه با صدور بیانیه‌ای، انتفاضه «روز زمین» را گامی پیشرفته در مسیر احقاق حق ملت فلسطین در سرزمین خود دانسته و تاکید کرد که مسئله فلسطین همواره به عنوان آرمان محوری سوریه باقی خواهد ماند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، پارلمان سوریه به مناسبت چهل و هفتمین سالگرد «روز زمین» با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، این انتفاضه ملت فلسطین، زلزله‌ای شدید بود که رژیم متجاوز صهیونیستی و همه جنایتکاران را به لرزه درآورد و مردم فلسطین توانستند حضور خود را در سرزمین مقدسشان تثبیت و تاکید کنند که فلسطین تنها برای صاحبان واقعی آن است.

در این بیانیه آمده است، با وجود اینکه سوریه طی 12 سال گذشته در معرض انواع توطئه‌های جهانی قرار گرفت و مزدوران و تروریست‌ها از همه نقاط جهان علیه این کشور بسیج شدند، اما هیچ یک از این توطئه‌های بدخواهانه نتوانست سوریه را از اصول و روش ثابت و موضع اصلی خود که تعهد به حقوق و حاکمیت خود و دفاع از مسائل عربی و در راس آنها مسئله فلسطین و پس گرفتن جولان اشغالی از اشغالگران صهیونیست است، منحرف کند.

پارلمان سوریه افزود، فلسطین به عنوان آرمان محوری سوریه باقی خواهد ماند و ارتش عربی سوریه همچون دژی غیرقابل نفوذ در برابر همه توطئه‌هاست و عزت و استقلال و کرامت سوریه را تا آزادسازی همه اراضی عربی اشغال شده، تضمین می‌کند.

در ادامه این بیانیه تاکید شده است،انتفاضه روز زمین در 30 مارس 1976 یک گام پیشرفته بزرگ در مبارزه مستمر ملت فلسطین بود و بر حق مسلم آنها در زمین خود و زندگی آزاد و شرافتمندانه این ملت در فلسطین تاکید می‌کند.

به گزارش تسنیم، مقامات صهیونیست روز 30 مارس سال 1976 هزاران هکتار از زمین‌های فلسطینیان در منطقه "الجلیل" واقع در شمال فلسطین اشغالی را مصادره کردند. در پی این اقدام جنایتکارانه، مردم فلسطین به اعتصاب غذا و تظاهرات اعتراض آمیز دست زدند.

اعتراض فلسطینی‌ها به اقدام غاصبانه رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی به درگیری‌های شدید بین آنها و نظامیان اسرائیلی انجامید که در این درگیری‌ها 6 فلسطینی به ضرب گلوله اشغالگران به شهادت رسیده و هزاران نفر دیگر زخمی شدند.

بر این اساس، مردم فلسطین هم در کرانه باختری و هم در نوار غزه و سایر مناطق حتی در اردوگاه‌های آوارگان هر ساله روز 30 مارس را با هدف پاسداشت شهدای سال 1976 گرامی داشته و تظاهرات ضد صهیونیستی در این روز برگزار می‌کنند. این روز «روز زمین» نام گرفته است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1117479