kpv
10 فروردین 1402 - 09:29

مقابله پدافند هوایی سوریه با موشک‌های رژیم صهیونیستی

منابع سوری از تجاوز هوایی رژیم اشغالگر به حومه دمشق خبر دادند که شمار زیادی از موشک‌ها توسط پدافند هوایی سوریه ساقط شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، بامداد امروز پنجشنبه منابع سوری از تجاوز هوایی رژیم اشغالگر صهیونیستی به حومه دمشق خبر دادند.

خبرگزاری سانا گزارش داد که پدافند هوایی سوریه با اهداف متخاصم در آسمان این کشور مقابله و شماری از موشک‌ها را ساقط کرد.

بر اساس این گزارش در جریان تجاوز موشکی رژیم صهیونیستی به حومه دمشق، دو نظامی مجروح شدند. این تجاوز همچنین خسارات مادی به همراه داشت.

این حمله حدود ساعت 1:20 بامداد انجام شد.    

فوریه گذشته دشمن اسرائیلی با شلیک موشک از سمت جولان اشغالی سوریه، برخی نقاط شهر دمشق و اطراف آن را هدف قرار داد که در نتیجه آن، 5 نفر شهید و 15 نفر زخمی شدند.

تجاوزات هوایی رژیم صهیونیستی حتی اقدامات و فعالیت های بشردوستانه و امدادی برای زلزله زدگان سوریه را تحت تاثیر قرار داده است و یک هفته قبل وزارت حمل و نقل سوریه اعلام کرد که به دنبال حمله هوایی شبانه رژیم صهیونیستی ناچار شده که فرودگاه بین المللی حلب را به ضورت موقت از مدار فعالیت خارج کرده و همزمان به فکر مسیر جایگزین پروازی برای کمک های ارسالی به زلزله زدگان در شمال این کشور باشد.

پیش‌تر نیز صهیونیست‌ها بارها مناطق مختلف سوریه از جمله مناطق مسکونی را هدف تجاوز نظامی قرار داده بودند. دولت دمشق تاکنون چندین مرتبه در نامه‌هایی به مقامات سازمان ملل، خواستار اتخاذ تدابیری برای جلوگیری از تکرار تجاوزات نظامی صهیونیست‌ها به سوریه شده است.

 

«بسام صباغ» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل با انتقاد از بی‌توجهی و سکوت شورای امنیت و سازمان ملل در برابر تجاوزات رژیم اشغالگر علیه مواضع سوریه اعلام کرد،  رژیم اشغالگر در جولان سوریه برای بیش از پنج دهه به سیاست‌های تجاوزکارانه خود علیه مردم ما در آنجا ادامه داده است و بدترین نوع نقض قوانین بین‌المللی و حقوق بشردوستانه بین‌المللی مانند دستگیری، کشتار و آوارگی را انجام داده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1117178