kpv
10 فروردین 1402 - 13:41

تخریب 18 پلاک قرمز در دره فرحزاد طی سه ماه گذشته/ 800 معتاد متجاهر دستگیر شد

شهردار منطقه ۵ تهران از تخریب ۱۸ پلاک قرمز و دستگیری 800 معتاد متجاهر در دره فرحزاد طی سه ماه آخر سال 1401 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، احسان شریفی، شهردار منطقه ۵ تهران با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده در خصوص دره فرحزاد اظهار کرد: پروژه دره فرحزاد از دی ۱۴۰۰ آغاز شد و چند مرحله جمع‌آوری معتادان متجاهر در این محل انجام شد و تاکنون بیش از ۸۰۰ نفر از معتادان متجاهر دستگیر و از دره جا به جا شدند.

وی گفت: به‌منظور اینکه پلیس در دره فرحزاد حضور دائمی داشته باشد، باید برج نوری احداث می‌شد و در حال حاضر ۳۶ برج نوری در کف دره اجرا شده است.

شهردار منطقه ۵ تهران افزود: به‌منظور اینکه پلیس بتواند در دره فرحزاد گشت‌زنی مستمر داشته باشد و فضا برای معتادان متجاهر ناامن شود، دو هزار و ۳۰۰ متر جاده در کف جاده احداث شده است.

شریفی با بیان اینکه ۱۸ پلاک قرمز بر اساس گزارش پلیس تخریب شد، اظهار کرد: حدود ۱۰ آلونک یا پاتوق نیز تخریب شدند.

شهردار منطقه ۵ تهران در ادامه تصریح کرد: قرارداد اجرای عملیات دره فرحزاد ۵۰۰ میلیارد تومان است که این قرارداد را سازمان بوستان‌ها منعقد کرد و برنامه زمان‌بندی برای تحویل فاز یک شهریور ۱۴۰۲ است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر، جمع‌آوری زباله و نخاله از کف دره در حال انجام است، گفت: تاکنون نزدیک به دو هزار سرویس زباله و نخاله از کف دره خارج شده است.

شریفی با بیان اینکه چهار قنات قدیمی در کف دره فرحزاد احیا شده است، اظهار کرد: یکی از ایرادات زیست‌محیطی، ورود فاضلاب روستای فرحزاد به داخل رودخانه بود که این موضوع نیز با همت فاضلاب تهران مناقصه برگزار و پیمانکار انتخاب شده و در دستور کار قرار گرفته است.

پایان پیام/ز

منبع: فارس
شناسه خبر: 1117844